InfoZapowiedź tygodnia

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #12

Przedostatni dzień trzeciej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 to czwartek 1 grudnia. Mecze będą rozgrywane w grupie E i F. Nikt jeszcze nie ma zapewnionego awansu z tych dwóch grup, ale najbliżej jest Hiszpania. Bez szans na awans jest już Kanada. Bardzo możliwe, że z turniejem pożegna się Belgia- druga siła wg Rankingu FIFA, a być albo nie być na turnieju Niemcy zmierzą się z Kostaryką. Na pewno warto zwrócić uwagę na Maroko, bo prezentuje się jak do tej pory dobrze. Jeżeli chodzi o 1/8 finału to zwycięzca grupy E zagra z drugim zespołem grupy F w poniedziałek o 16:00, a zespół drugi z grupy E zagra ze zwycięzcą grupy F we wtorek też o 16:00. Po dwóch kolejkach Hiszpania grałaby z Marokiem, a Chorwacja z Japonią.

Chorwacja-Belgia 16:00 –  Ar-Rajjan, Ahmed bin Ali Stadium, grupa F

Poprzednie mecze:
Maroko-Chorwacja 0-0
Chorwacja -Kanada 4-1
Belgia-Kanada 1-0
Belgia-Maroko 0-2

Mówiło się o wpadce Chorwacji w I kolejce, kiedy to Chorwaci zremisowali 0-0 z Marokiem, ale może się okazać, że to był bardzo cenny punkt, a Maroko na tych mistrzostwach może dużo dobrego pokazać. Chorwacji wystarczy remis w meczu z Belgią, ale jeżeli przegra może odpaść z turnieju. Dla Belgii to mecz o wszystko. Po porażce z Marokiem wyszły na jaw konflikty wewnątrz drużyny i zobaczymy, czy to przełoży się na wynik spotkania w czwartek. Chorwaci stracili punkty z mocnym Marokiem i rozbili 4-1 Kanadę. Belgia przegrała z Marokiem, a wygrana 1-0 z Kanadą była minimalnie i więcej pochwał zebrała za tamten mecz Kanada.

Historia meczów Chorwacja-Belgia:

Chorwacja z Belgią mierzyła się już osiem razy w historii. Ogólny bilans to 3 wygrane Chorwacji, 2 remisy i 3 wygrane Belgii. Bilans bramkowy to 9-6 dla Chorwatów.

Belgia-Chorwacja 0-0 – 2 września 2000, eliminacje Mistrzostw Świata 2002
Chorwacja-Belgia 1-0– 6 października 2001, eliminacje Mistrzostw Świata 2002
Chorwacja-Belgia 4-0– 29 marca 2003, eliminacje Mistrzostw Europy 2004
Belgia-Chorwacja 2-1– 10 września 2003, eliminacje Mistrzostw Europy 2004
Belgia-Chorwacja 0-1– 3 marca 2010, towarzyski
Belgia-Chorwacja 1-1– 11 września 2012, eliminacje Mistrzostw Świata 2014
Chorwacja-Belgia 1-2– 11 października 2013, eliminacje Mistrzostw Świata 2002
Belgia-Chorwacja 1-0– 6 czerwca 2021, towarzyski

 

Kanada-Maroko 16:00 – Doha, Al Thumama Stadium, grupa F

Poprzednie mecze:
Belgia-Kanada 1-0
Chorwacja -Kanada 4-1
Maroko-Chorwacja 0-0
Belgia-Maroko 0-2

Kanada nie ma już szans na wyjście z grupy i podobnie jak w 1986 roku, kiedy debiutowała, na mistrzostwach świata zakończy szybko, swój udział w mundialu. Tym razem jednak Kanadyjczycy zdobyli bramkę i będą chcieli jeszcze pokazać się z dobrej strony w meczu pożegnalnym. Maroko jednak nie może odpuścić tego spotkania, bo w przypadku, gdyby Chorwacja nie wygrała z Belgią, to może się okazać, że Maroko spadnie z 2 miejsce i zakończy mistrzostwa. Ciężko sobie wyobrazić, aby afrykańska reprezentacja po tym, jak skradła punkty Chorwacji i pokonała Belgię, teraz miałaby potknąć się o jedną z najsłabszych ekip w Katarze- Kanadą.

Jeżeli Maroko wygra lub zremisuje to zaliczy 10 mecz bez porażki z rządu. Ostatni raz Marokańczycy przegrali w czerwcu.

Historia meczów Kanada-Maroko

11 października 2016 roku w meczu towarzyskim Maroko pokonało Kanadę 4-0. Bramki zodbyli: Carcela-Gonzalez Mehdi, Hakim Ziyech (dwie) i Rachid Alioui.

 

Japonia-Hiszpania 20:00 – Ar-Rajjan, Khalifa Internacional Stadium, grupa E

Poprzednie mecze:
Niemcy-Japonia 1-2
Japonia-Kostaryka 0-1
Hiszpania-Kostaryka 7-0
Hiszpania-Niemcy 1-1

Hiszpania po rozbiciu Kostaryki, wpadła na Niemcy i straciła punkty. W meczu z Japonią są zdecydowanym faworytem i na pewno zdominują posiadanie piłki. Japonia sprawiła niespodziankę w pierwszym meczu, kiedy to pokonała Niemcy, ale już w meczu z Kostaryką nie zaprezentowała niczego, co można byłoby postawić za argument w starciu z Hiszpanami. Hiszpania chce wygrać i myśleć już o kolejnym rywalu. Japonia może jedynie liczyć na gorszy dzień rywali i tak jak w spotkaniu z Niemcami wykorzystać szansę. Po porażce z Kostaryką będzie ciężko awansować Japończykom.

Historia meczów Japonia-Hiszpania

Tylko raz w historii Japonia zagrała z Hiszpanią i było to dość dawno temu. 25 kwietnia 2001 roku Hiszpania pokonała Japonię 1-0. Bramkę zdobył Rubén Baraja w doliczonym czasie gry.

 

Kostaryka-Niemcy 20:00 – Al-Chaur, Al Bayt Stadium, grupa E

Poprzednie mecze:
Hiszpania-Kostaryka 7-0
Japonia-Kostaryka 0-1
Niemcy-Japonia 1-2
Hiszpania-Niemcy 1-1

Po porażce z Japonią Niemcy wpadli w poważne tarapaty, ale dzięki remisowi z Hiszpanią na chwilę odetchnęli z ulgą. Dużo jednak nie brakowało, bo gdyby Niemcy przegrały z Hiszpanią, to ich szanse na awans zmalałyby bardzo. Teraz Niemcy muszą wygrać z Kostaryką i liczyć na wygraną Hiszpanii z Japonią. Scenariusz bardzo możliwy, ale wygrana z Japonią też była możliwa, a jednak Japonia zgarnęła trzy punkty. Teraz Niemcy grają z Kostaryką, która Japonię pokonała. Wcale nie jest powiedziane, że będzie to łatwy mecz dla Niemców. Kostaryka, choć to będzie trudne, aby awansować musi przynajmniej zremisować li liczyć na zwycięstwo Hiszpanii.

Historia meczów Kostaryka-Niemcy

Niemcy z Kostaryką grały tylko raz w historii i było to mecz otwarcia Mistrzostwach Świata 2006, które odbywały się w Niemczech. Niemcy wygrały 4-2. Bramki strzelali wtedy:

Philipp Lahm 6′
-Paulo Wanchope 12′
Miroslav Klose 17′
Miroslav Klose 61′
-Paulo Wanchope 73′
Torsten Frings 87′

 

 

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #11

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #10

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #9