Dookoła piłki

Jakie produkty sportowe warto kupić zimą dla sportowca?

Zima to trudny czas dla sportowców, którzy chcą utrzymać swoją formę i kondycję, a są zwolennikami sportów letnich. Obecnie warto dużo spacerować i odwiedzać siłownię, czy basen. Zimowe miesiące to świetny czas, aby przygotować się do wiosny i lata pod względem nabycia nowego sprzętu i odzieży sportowej. Wiele sklepów, zwłaszcza internetowych przewiduje niższe ceny w tym okresie, bo jest mniejsze zapotrzebowanie np. na buty męskie do biegania, czy piłkarskie korki. Długie zimowe wieczory warto poświecić też na lepsze zapoznanie się z ofertami, i dobrać odpowiedni sprzęt do własnych potrzeb.

Już w marcu wiele osób rozpocznie bieganie na świeżym powietrzu, jazdę na rowerze, a na boiskach otwartych pojawią się miłośnicy piłki nożnej, koszykówki i siatkówki.

Oto kilka produktów sportowych, które warto kupić, zanim słońce będzie świecić mocniej i dłużej:

  1. T-shirty i krótkie spodenki– oczywiście przewiewne, zapewniające lepsze oddychanie skóry.
  2. Bluzy męskie sportowe, bluzy damskie sportowe- ważne zwłaszcza początkiem wiosny, oraz w deszczowe dni. W wielu sytuacjach warto, aby były nieprzemakalne.
  3. Buty do biegania, adidasy, korki piłkarskie- warto pamiętać, aby dobrze amortyzowały i były dobrze dobrane do stopy.
  4. Okulary przeciwsłoneczne- chronią oczy przed promieniowaniem UV, ale także przed wiatrem.
  5. Czapki z daszkiem, chusty- podobnie jak okulary przydadzą się w słonecznie i wietrzne dni.
  6. Bidony, butelki i inne akcesoria- wybór jest ogromny, odpowiednie dobranie dodatkowych gadżetów niejednokrotnie usprawni nasz trening.
  7. Klapki męskie i damskie- przydadzą się miłośnikom sportów wodnych. Oprócz klapek używanych na zamkniętych basenach można pomyśleć o nabyciu kolejnych przeznaczonych na aktywności zewnętrze.

Przy wyborze sprzętu sportowego nie powinno się sugerować niską ceną. Droższy sprzęt to zazwyczaj lepszy komfort i wyższa wydajność podczas uprawiania sportu.

Zdjęcie: Colin Lloyd/ unsplash.com