Felietony

Idzie nowe

18 sierpnia 2021 roku doszło do zmiany prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniewa Bońka zastąpił Cezary Kulesza. Oby na tym zmiany osobowe w polskiej piłce już się skończyły i dotyczyły jedynie etatów urzędniczych. Nadal selekcjonerem pierwszej Reprezentacji Polski jest Paulo Sousa i nikt nie chciałby zmiany na tym stanowisku do końca 2022 roku. Wcześniejsza zmiana oznaczała by przegranie eliminacji do katarskiego Mundialu. Cieszą słowa nowego Prezesa o zapewnieniu stabilności pracy Sousy.

Z pewnością każdy kibic chciałby ujrzeć nową drużynę narodową, która gra tak jak opowiada to Portugalczyk na konferencjach prasowych, ale przede wszystkim gra tak że wygrywa i traci mało bramek. Tego właśnie brakuje Biało-Czerwonym. W 2021 roku Polska rozegrała 8 meczów i wygrała tylko jeden w dodatku z Andorą ! O awans do turnieju w Katarze będzie bardzo ciężko, nawet wygranie wszystkich pozostałych meczów w eliminacjach może dać co najwyżej udział w barażach.

Dotychczas Paulo Sousa miał świetną “dupokrywkę” czyli można było tłumaczyć remisy i porażki krótkim czasem pracy w zespole, nieznajomością piłkarzy i szukaniem odpowiedniej taktyki. Tak jak w szkole nowi uczniowie potrzebują czasu na zapoznanie się z nowym środowiskiem (mecz z Albanią w drugim dniu roku szkolnego). Teraz taryfy ulgowej nie będzie, nawet jeśli ktoś przedstawi argumenty w postaci ograniczonego składu z powodu kontuzji.

Po 8 września powiedzmy wszyscy “Idzie nowe” ! Idzie nowa polska reprezentacja, idzie nowa piłka, lepsza, ciekawsza, skuteczna, grająca z pomysłem, kreatywnością i dająca znowu mnóstwo radości.

Foto: PZPN.pl