Legia w majestacie wraca do Europy !

Drugi mecz i druga wygrana w fazie grupowej Ligi Europy Legii Warszawa. Po pokonaniu Spartaka na Łużnikach w Moskwie, tym razem w Warszawie na kolanach przed Legią upaść musieli piłkarze angielskiego Leicester. Po bramce Mahira Emreliego w 31 minucie Mistrz Polski pokonał zdobywcę Pucharu Anglii.

To było prawdziwe święto w Warszawie dla kibiców Legii. Pełny stadion widzów, wspaniała oprawa na początku, doping przez całe spotkanie i przede wszystkim gra niemalże na równi z wyżej notowanym rywalem. Tego dnia Legii wychodziło wszystko i dopisało szczęście. Pod koniec spotkania Legioniści mogli podwyższyć wynik bo 100 procentową okazję mieli Kastrali i Pekhart.

Do pełnego zachwytu jednak jeszcze brakło, nie można zachłysnąć się tym wynikiem, ale warto się cieszyć. Widoczne były błędy zawodników Legii, lecz nie wpłynęło to na końcowy wynik.

L.p. Klub Mecze Punkty Bramki
1. Legia Warszawa 2 6 2-0
2. Spartak Moskwa 2 3 3-3
3. SSC Napoli 2 1 4-5
4. Leicester City FC 2 1 2-3
Tabela grupy C po 2 kolejkach Ligi Europy 2021/2022

Kiedy byłem dzieckiem, trener powiedział mi, że kiedy jest mecz, to jest wielkie święto. Ja w ten sposób traktuję występy w fazie grupowej Ligi Europy – to będzie znakomite przyjęcie, na które sami wywalczyliśmy zaproszenie.

Mahir Emreli (Tygodnik Piłka Nożna nr 38 – 2510 21 września 2021 str. 10).

Foto: Biuro Prasowe Legia Warszawa, autor Mateusz Kostrzewa. Legia.com