Dookoła piłki

Jakie są najważniejsze wydarzenia sportowe w drugiej połowie 2022 roku?

W  drugiej 2022 roku na fanów sportu czeka szereg emocjonujących wydarzeń. Polacy będą emocjonowali się wydarzeniami piłkarskimi. Warto prześledzić te najważniejsze wydarzenia, jednocześnie odpowiedzieć, gdzie będzie można śledzić ich transmisje. 

Jakie są najważniejsze turnieje sportowe w drugiej połowie 2022r.? 

Najważniejszym wydarzeniem, które czeka fanów piłki nożnej w drugiej połowie 2022 roku będzie mundial w Katarze. Biało- Czerwoni, którzy w barażach o wejście do turnieju pokonali Szwedów, udadzą się do Kataru z rozbudzonymi nadziejami. W świetle analiz przeprowadzonych przez OPTA Stats Biało-Czerwoni są jedną z piętnastu najmocniejszych reprezentacji, które udadzą się do Azji. Kadra ma pewne szanse na to, by po raz pierwszy od 1986 roku awansować do fazy play-off turnieju. Polska zmierzy się w grupie z Argentyną, Meksykiem oraz z Arabią Saudyjską, zaś wszystkie te mecze na żywo fani obejrzą na stronie TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej i Smart TV, podobnie zresztą jak wszystkie 64 spotkania, od meczu otwarcia począwszy aż po wielki finał. Wcześniej jeszcze, Biało- Czerwoni zagrają w grupie Ligi Narodów, celem prawdopodobnie będzie pozostanie w elicie europejskich reprezentacji. Do osiągnięcia celu Polaków przybliżył remis z Holandią oraz triumf nad zespołem Walii. Wszystkie spotkania Polaków w ramach Ligi Narodów UEFA, polscy kibice obejrzą na antenie Telewizji Polskiej oraz w Polsacie Sport Premium.

Czy Biało-Czerwoni mają szansę osiągnąć historyczny sukces na mundialu w Katarze?

Reprezentacja Polski z każdym kolejnym rokiem jest coraz mocniejsza. Można postawić tezę, że Biało- Czerwoni są silniejsi niż w 2016 roku, kiedy to awansowali do 1/4 finału Euro. Selekcjoner kadry, Czesław Michniewicz ma bogactwo wyboru, dlatego też może z różnych przyczyn rezygnować z takich zawodników jak Krystian Bielik oraz Maciej Rybus. Z pewnością o sile defensywnej zespołu decydował będzie transferowany niedawno z Kajratu Ałmaty do VFL Bochum, Jacek Góralski. Fani sportu z pewnością zechcą zobaczyć, jak poradzi sobie popularny ‘Góral’ w starciach z klasowymi rywalami mocnych klubów Bundesligi tj. Borussii Dortmund, Bayeru Leverkusen i Bayernu Monachium. Należy wiedzieć, że na platformie streamingowej Viaplay, można oglądać wszystkie spotkania tej mocnej ligi. Prawdopodobnie, lider kadry Robert Lewandowski od sezonu 2022/23 trafiał będzie gole dla FC Barcelona, której mecze w ramach La Liga jak też całościowo rozgrywki Primera Division obejrzeć można na kanałach grupy telewizyjnej Canal+ oraz Eleven.

 

Dla wielu najmłodszych widzów najbliższy mundial będzie pierwszym w życiu – przynajmniej tym świadomie obejrzanym. Jeśli szykujesz się do oglądania turnieju jako rodzic, polecamy stronę https://dzidzius.pl/przedszkolak/.