Zapowiedź tygodnia 4-10 października 2021

Przed nami 40 tydzień 2021 roku (277-283 dzień). W tych 7 dniach piłkarsko będziemy przeżywać głównie mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022 które zostaną rozegrane na wszystkich Kontynentach. Grać będzie reprezentacja Polski z San Marino, a także młodzieżowe reprezentacje w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Odbędą się też półfinały Ligi Narodów Europy z udziałem Hiszpanii, Belgii, Włoch i Francji. W terminarzu jest jeszcze min. kolejna runda w walce o ostatnie miejsca w Pucharze Azji, Liga Mistrzów Kobiet i rozgrywki I ligi polskiej.

 

Poniedziałek 4.10

Rozpoczynają się zgrupowania narodowych reprezentacji przed kolejnymi meczami min. eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Dlatego też w tym dniu wiele lig nie rozgrywa już spotkań, w tym np. Ekstraklasa. W I polskiej lidze GKS Jastrzębie podejmie u siebie Arkę Gdynia. W nocy z niedzieli na poniedziałek zostaną rozerane 2 mecze MLS. Los Angeles Galaxy – Los Angeles FC, oraz Seattle Sounders – Colorado Rapids.

Wtorek 5.10

Nie tak jak zazwyczaj miało to miejsce w poniedziałek, lecz we wtorek rozpocznie swoje zgrupowanie Reprezentacja Polski. Paulo Sousa postanowił dać jeden dzień na sprawy osobiste zawodnikom przed spotkaniami z San Marino i Albanią.

Zostaną rozegrane mecze Ligi Mistrzów Kobiet.

Środa 6.10

W Afryce odbędą się dwa spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022, oraz zostanie rozegrany pierwszy półfinał Ligi Narodów pomiędzy Włochami a Hiszpanami.
Reprezentacja Polski U-19 stoczy pojedynek ze swoimi rówieśnikami z Finlandii w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Również grać będzie Liga Mistrzów Kobiet.

Czwartek 7.10

W drugim półfinale Ligi Narodów Belgia podejmie u siebie Francję. W eliminacjach do Mundialu w Katarze będą rozgrywane spotkania w Afryce, oraz w Azji. O awans do Pucharu Azji w kolejnej rundzie eliminacji Indonezja zmierzy się z Tajwanem. Grać będę reprezentacje młodzieżowe. Polacy do lat 17 w ramach eliminacji Mistrzostw Europy spotkają się z Macedonią Północną, a kadra kobiet do lat 17 zagra z Rosją. Reprezentacja Polski do lat 20 zmierzy się w Rzeszowie z Niemcami w ramach Elite League U20.

Piątek 8.10

W nocy z czwartku na piątek kolejne spotkania eliminacje do Mundialu zagra strefa Ameryki Południowej i CONCACAF. Grać o Mundial będzie także Afryka i Europa. Reprezentacja Polski do lat 21 zagra z Węgrami w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Rozpocznie się kolejna kolejka polskiej I ligi.

Sobota 9.10

Mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Afryce i Europie- Polska zagra z San Marino, oraz eliminacje do Mistrzostw Europy U-19- Polska zagra z Maltą. Portugalia zagra towarzysko z Katarem. W Azji kontynuowana będzie kolejna runda uzupełniająca do Pucharu Azji 2023.

Niedziela 10.10

Mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Afryce i Ameryce Południowej. Reprezentacja Polski do lat 17 zagra z Andorą w eliminacjach do Mistrzostw Europy, oraz Panie również do lat 17 zagrają z Anglią. Zostaną także rozegrane mecze MLS. Tego dnia zostaną rozegrane spotkanie o 3 miejsce, oraz finał Ligi Narodów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *