Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #10

10 dzień Mistrzostw Świata to początek trzeciej-ostatni kolejki fazy grupowej. Zostaną rozegrane mecze w grupie A i B. Z tych dwóch grup nikt jeszcze nie zagwarantował sobie jeszcze awansu, a tylko Katar nie ma nawet matematycznych szans na wyjście z grupy. Najciekawszym meczem będzie starcie Iranu z USA. Obecnie Irańczycy mają dwa punkty przewagi nad USA i mogą wyeliminować Amerykanów z turnieju.

Tekst opracowany we współpracy z offside.pl, gdzie znajdziecie piłka nożna wyniki na żywo

Ekwador -Senegal 16:00 – Ar-Rajjan, Khalifa International Stadium, grupa A

Poprzednie mecze:
Katar-Ekwador 0-2
Holandia-Ekwador 1-1
Senegal-Holandia 0-2
Katar-Senegal 1-3

Ekwador jeszcze na tym turnieju meczu nie przegrał, a w drugiej kolejce niespodzianie zremisował z Holandią. Jest punkt przed Senegalem i w tym meczu wystarczy Ekwadorczykom, wystarczy remis do awansu. Senegal musi wygrać i wcale nie jest powiedziane, że zespół z Afryki jest na straconej pozycji. Enner Valencia ma już 3 bramki w tych mistrzostwach i jeżeli coś strzeli w meczu z Senegalem i Ekwador awansuje dalej, może być, jednym z najlepszych strzelców na MŚ 2022.

Historia meczów Ekwador-Senegal:

W 2002 roku w meczu towarzyskim Senegal wygrał 1-0.

 

Holandia-Katar 16:00 – Al-Chaur, Al Bayt Stadium, grupa A

Poprzednie mecze:
Senegal-Holandia 0-2
Holandia-Ekwador 1-1
Katar-Ekwador 0-2
Katar-Senegal 1-3

Sukcesem Kataru na mundialu, który organizuje, było strzelenie, bramki w meczu z Senegalem. W starciu z Holandią nie mają szans, nawet jeśli Holendrzy mieliby gorszy dzień. Każdy wynik niebędący wygraną Holendrów będzie zaskoczeniem.  Oranje nie mają jeszcze zapewnionego awansu i będą chcieli poprzez wygraną z Katarem zapewnić sobie awans i zapomnieć o wpadce z Ekwadorem w drugiej kolejce.

Historia meczów Holandia-Katar:

Po raz pierwszy w historii Holandia zagra z Katarem.

 

Iran-USA 20:00 – Doha, Al Thumama  Stadium, grupa B

Poprzednie mecze:
Anglia-Iran 6-2
Walia-Iran 0-2
USA-Walia 1-1
Anglia-USA 0-0

Mecz niosący nie tylko emocje piłkarskie, ale też geopolityczne. Wróćmy jednak do piłki. Obecnie Iran ma punkt więcej od USA i zajmuje drugie miejsce. Remis daje awans Iranowi, a Amerykanie zremisowali dwa poprzednie spotkania. Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych muszą grać o wygraną, bo inaczej pojadą do domu. Iran zdobył cztery gole na tym turnieju, a Amerykanie tylko jedną bramkę. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie.

Historia meczów Iran-USA:

W 1998 roku Iran wygrał 2-1 w spotkaniu towarzyskim.

 

Walia-Anglia 20:00 – Ar-Rajjan, Ahmed bin Ali Stadium, grupa B

Poprzednie mecze:
USA-Walia 1-1
Walia-Iran 0-2
Anglia-Iran 6-2
Anglia-USA 0-0

Walia nawet w przypadku wygranej będzie mieć problemy, aby awansować, a Anglicy chcą podstawić kropkę na “i” i zameldować się w kolejnej rundzie, gdzie rywalem Synów Albionu, będzie prawdopodobnie Ekwador, lub Senegal. Po strzelaninie z Iranem przyszedł mecz na 0-0 z Amerykanami. Walia dość niespodziewanie zremisowała z USA, a potem dała się ograć Iranowi. Za Anglią przemawia też historia. Ostatni raz Walia pokonała Anglię w 1984 roku, kolejne 6 meczów to wygrane Anglików.

Historia meczów Walia-Anglia:

Pierwszy mecz pomiędzy Anglią a Walią został rozegrany w 1879 roku! O historii rywalizacji tych reprezentacji można napisać książkę, albo dwie. Ogólny bilans to 103 mecze rozegrane, 68 zwycięstw Anglii, 21 remisów, 14 zwycięstw Walii, bramki 250-91 dla Anglii.

Ostatni raz Walia grała z Anglią 8 października 2020 roku. W meczu towarzyskim w Londynie wygrali Anglicy 3-0.

 

 

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #9

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #8

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #7