Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #7

Mecz z Meksykiem miał być kluczowy, bardzo ważny, a okazało się, że Meksyk zagrał słabo i Polacy też. Arabia Saudyjska pokonała Argentynę i przed sobotnim spotkaniem Polski z Arabią wiemy, że to spotkanie o być albo nie być na tym turnieju. Dwa wielkie mecze z rzędu takiej drużyny jak Arabia się raczej nie zdarzają, ale Arabia może się okazać czarnym koniem tego turnieju. Miejmy jednak nadzieję na bardzo dobre przygotowanie do tego spotkania Biało-Czerwonych i wywalczenia 3 punktów.

Awans do kolejnej rundy może zapewnić sobie Francja, a ciekawie zapowiada się rywalizacja Tunezji i Australii w grupie D.

Tunezja-Australia 11:00 – Al-Wakra, Al Janoub Stadium, grupa D

Tunezja w I kolejce zremisowała z Danią i dzięki temu może śmiało myśleć o wyjściu z grupy. Australia, pomimo że pierwsza zdobyła bramkę w meczu z Francją, to jednak przegrała 1-4 i spotkanie z Tunezją jest o wszystko. Spotkanie bardzo ciekawe, bo sytuacja w grupie D może być bardzo interesująca. Obie drużyny miały bardzo dobry start swoich pierwszych meczów. Tunezja przeprowadziła kilak ataków, a Australia zdobyła bramkę. Ten, kto od początku spotkania przejmie inicjatywę może liczyć na końcową wygraną.
Na Pucharze konfederacji w 2005 roku Tunezja wygrała z Australią 2-0.

Polska-Arabia Saudyjska 14:00 – Ar-Rajjan, Education City Stadium, grupa C

Dla zawodników prowadzonych przez Czesława Michniewicza mecz o pozostanie w grze na tym turnieju. Po remisie 0-0 z Meksykiem Polacy muszą wygrać z Arabią. Saudyjczycy natomiast bo sensacyjnej wygranej z Argentyną będą chcieli pójść za ciosem. Biało-czerwoni muszą zagrać odważniej, grać więcej piłek do przodu i wykorzystywać stale fragmenty gry. Arabia po wygranej z Argentyną może być dodatkowo uskrzydlona, albo tez mocno zmęczona po zwycięskim, ale mimo wszystko trudnym meczu z Argentyną. Saudyjczycy na pewno będą mocno się bronić i nie będą marnować szans, jakie będą mieć. Wygrana Polaków da szanse na awans z grupy i będzie trzeba patrzeć na wynik meczu Argentyny z Meksykiem. Lepszym rezultatem dla Polaków, byłaby wygrana Meksyku.
Po raz trzeci w historii Reprezentacja Polski zagra z Arabią Saudyjską. Wszystkie dotychczasowe mecze, były spotkaniami towarzyskimi. W 1994 roku Polacy wygrali z Arabią 1-0 i 3-2, a w 2006 roku było 2-1 dla Biało-Czerwonych.

Francja-Dania 17:00 – Doha, 974, grupa D

Francuzi mogą zrobić kolejny kro do awansu z grupy, po tym jak wygrali wysoko z Australią 4-1. Dania na pewno tak słabym zespołem jak Australia nie będzie, ale na pewno sprawi trochę problemów. Zwłaszcza że dla Duńczyków to spotkanie o pozostanie w grze na turnieju. Szykuje nam się emocjonujące starcie pod warunkiem, że Dania wykorzysta wszystkie swoje atuty.
Do tej pory rozegrano 18 oficjalnych meczów pomiędzy Francją i Danią. Bilans to 8 zwycięstw Francji, 2 remisy i 8 zwycięstw Danii. Bilans bramkowy 41-21 dla Francji. W 1908 roku na Igrzyskach Olimpijskich Duńczycy wygrali, aż 17-1. Na Mistrzostwach Świata 1998 Francja wygrała 2-1, a na mundialu w 2002 roku wygrali 2-0 Duńczycy. Cztery lata temu na mistrzostwach świata padł remis 0-0. W Lidze Narodów 2022/20023 oba spotkania wygrała Dania. Najpierw w czerwcu tego roku 2-1, a we wrześniu 2-0.

Argentyna-Meksyk  20:00 – Lusajl, Lusail Stadium, grupa C

Argentyna po porażce z Arabią Saudyjską wisi nad przepaścią. Albicelestes nie mają alternatywy. Jeżeli odpadną po fazie grupowej to argentyńscy fani, będą rozgoryczeni. Dlatego Argentyna do meczu z Meksykiem przystąpi zmotywowana na 1000%. Meksyk po remisie z Polską jest w podobnej sytuacji co Biało-czerwoni, z tą różnicą, że gra z Argentyną chcącą zapomnieć o porażce z Arabią Saudyjską. Meksykanie nie pokazali się z wybitnej strony we wtorek i taka gra przeciwko Argentynie nie wróży Meksykanom nic dobrego. Jeżeli Argentyńczycy zagrają tak jak I połowę przeciwko Arabii i do tego dołożą dokładność i nie pogubią się w trackie meczu, to Meksyk będzie miał problemy. Pod warunkiem że Meksyk zagra tak jak z Polską.
Ostatnie 5 meczów pomiędzy Argentyną a Meksykiem to 4 wygrane Argentyny i 1 remis. Bramki to 13-3. W 1/8 finału Mistrzostw Świata 2010 było 3-1 dla Argentyny.

Poprzednie zapowiedzi Mistrzostw Świata:

https://ifutbol.pl/mistrzostwa-swiata-2022-statystyki-typy-zapowiedz-dnia-6/

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #5

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #4

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #3