Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #8

To już ósmy dzień piłkarskich Mistrzostw Świata 2022. Czeka nas wielki hit, bo Hiszpania zagra z Niemcami i może się okazać, że Niemcy, czyli Mistrzowie Świata 2014 mogą zakończyć swój udział na  tym turnieju już na fazie grupowej. Interesujący będzie pojedynek Chorwacji z Kanadą. Wicemistrzowie świata zmierzą się z drużyn, która w I kolejce pomimo porażki zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Japonia-Kostaryka 11:00 – Ar-Rajjan, Ahmed bin Ali Stadium, grupa E

W pierwszej kolejce Japonia zrobiła coś niemożliwego i nie chodzi o samo pokonanie Niemców 2-1, ale o to, że w meczu przeważali Niemcy, lecz stać ich było tylko zdobyć jedną bramkę. Kluczem do sukcesu Japończyków okazały się zmiany w drugiej połowie. Obie bramki dla zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, strzelili rezerwowy: Ritsu Dōan i Takuma Asano. Japończycy stają przed szansą awansu z bardzo trudnej grupy, co byłoby dużą niespodzianką. Kostaryka będzie chciała poprawić humory po pogromie od Hiszpanów z I kolejki. Kostaryka przegrała aż 0-7 i będzie chciała pokazać w spotkaniu z Japonią, że stać tę drużynę na walkę. Jeżeli Japonia nie wygra z Kostaryką, będzie to spore zaskoczenie, a sytuacja w grupie E bardzo się skomplikuje.

W 2018 roku Japonia wygrała 3-0 z Kostaryką w meczu towarzyskim. W 2014 w też grze towarzyskiej wygrali Japończycy 3-1, a 2 2002 roku było 1-1 w spotkaniu towarzyskim.

Belgia-Maroko 14:00 – Doha, Al Thumama Stadium, grupa F

W I kolejce cenny remis z Chorwacją wywalczyła Reprezentacja Maroka. Marokańczycy są w grze i będą walczyć o wyjście z grupy. W meczu z Belgią teoretycznie faworytem jest Belgia, ale Belgowie w I meczu wygrali minimalnie z Kanadą 1-0, ale gdyby stracili punkty, to byłoby to w pełni sprawiedliwe. Maroko ma drugi raz pokazać, że należy się liczyć z tą drużyną, a Belgia będzie chciała zdobyć 3 punkty i myśleć o kolejnym meczu.

Po raz 4 w historii Belgia zagra z Marokiem i po raz drugi w mistrzostwach świata. Ogólnie Belgia wygrała 2 mecze, a Maroko 1. Bilans bramkowy to 6-4 dla Belgii. 2 z 3 tych meczów to spotkania towarzyskie. W 1994 roku na Mistrzostwach Świata 1994 Belgowie wygrali 1-0 w meczu fazy grupowej, gola zdobył Marc Degryse.

Maroko-Belgia 0-1 19 czerwca 1994, Mistrzostwa Świata 1994
Belgia-Maroko 4-0 7 września 1999, towarzyski
Belgia-Maroko 1-4 26 marca 2008, towarzyski

Chorwacja-Kanada 17:00 – Ar-Rajjan, Khalifa Internacional Stadium, grupa F

Wicemistrzowie świata z 2018 roku, Chorwaci nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. W innym przypadku będzie trudno wyjść im z grupy. Remis 0-0 nie był wynikiem, który zadowolił Chorwatów. Teraz rywalem będzie Kanada, która zebrała dużo pochwał za odważną grę w spotkaniu z Belgią. Ostatecznie Kanadyjczycy przegrali 0-1. W meczu z Chorwacją, na pewno będą chcieli przekonać, że są silni i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.
Po raz pierwszy w historii Chorwacja zagra z Kanadą.
Hiszpania-Niemcy 20:00 – Al-Chaur, Al Bayt Stadium, grupa E

Już w niedzielę Niemcy mogą pożegnać się z mundialem. Oznaczałoby to, odpadniecie Mistrzów Świata 2014, po fazie grupowej z turnieju drugi raz z rzędu. O wpadce w meczu z Japonią piłkarze Hansa Flicka będą dodatkowo zmobilizowani w tym spotkaniu. Pierwszy mecz Hiszpanów wyglądał jak trening. Spokojna gra, zero zagrożeń ze strony rywala i strzelone siedem bramek. Mimo że rywalem była Kostaryka to drużyna prowadzono przez Lusia Enrique wysłała sygnał, że będzie grać o tytuł. Teraz czas na pierwszy sprawdzian, a więc mecz z Niemcami. Dla Niemców to spotkanie o wszystko, dla Hiszpanii o zapewnieni sobie awansu i przystąpienie do trzeciego meczu ze spokojem. Możemy się spodziewać bardzo emocjonującego spotkania.

Po raz 26 w historii Hiszpania zagra z Niemcami. Dotychczas 8 zwycięstw Hiszpanów, 8 remisów i 9 wygranych Niemców. Bilans bramkowy to 31-30 dla Hiszpanii. Hiszpanie z Niemcami zmierzą się ze sobą po raz 5 na mistrzostwach świata. W 1966 roku wygrali Niemcy 2-1, w 1982 roku też 2-1 wygrali Niemcy. W 1994 roku był remis 1-1 a w półfinale w 2010 roku wygrali Hiszpanie 1-0.

 

Poprzednie zapowiedzi Mistrzostw Świata:

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #7

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #6

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #5

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #4

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #3