InfoZapowiedź tygodnia

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #9

Poniedziałek 21 listopada to ostatni dzień II kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022. Będą grać zespoły z grupy G i H. W grupie G Brazylia zagra ze Szwajcarią, dwaj kandydaci do wyjścia z grupy, ale ostatniego słowa nie powiedział jeszcze Kamerun i Serbia. Ciekawa sytuacja jest w grupie H. Jeżeli Portugalia wygra z Urugwajem to wydaje się, że szanse na drugie miejsce ma Urugwaj, Korea i Ghana.

Kamerun-Serbia 11:00 – Al-Wakra, Al Janoub Stadium, grupa G

Reprezentacje Kamerunu i Serbii przegrały swoje mecze w I kolejce i nie mają już marginesu błędu. Przegrany żegna się z turniejem, remis nie zadowoli nikogo, a wygrana niczego nie przesądzi. Kameruńczycy napsuli trochę krwi Szwajcarii w meczu pierwszej kolejki. Jednak wygrali Helweci 1-0. Na pewno reprezentanci Kamerunu mogą czuć niedosyt, po spotkaniu ze Szwajcarią, bo mecz był bardzo wyrównany.

Serbia przegrała w I kolejce z Brazylią 0-2, lecz do 62 minuty utrzymywał się wynik 0-0. Serbowie nie oddali ani jednego celnego strzału w tamtym meczu. W rywalizacji na pewno będzie łatwiej, ale przyda się Serbom więcej celności.

Historia meczów Kamerun-Serbia:

Tylko raz w historii Kamerun grał z Serbią w meczu oficjalnym. 5 czerwca 2010 w meczu towarzyskim rozegranym w Belgradzie, Serbia wygrała 4-3.

Kora Południowa- Ghana 14:00 – Al-Rajjan, Education City Stadium, grupa H

W pierwszej kolejce Korea zremisowała z Urugwajem, a Ghana przegrała z Portugalią. Nie znaczy to jednak, że Ghana jest na straconej pozycji w starciu z drużyną z Azji. Ghańczycy zaprezentowali się bardzo dobrze w pierwszym meczu i będą walczyć o awans prawdopodobnie z Koreą i Urugwajem. Korea w spotkaniu z Urugwajem nie zaprezentowała się oszałamiająco, nie oddała ani jednego celnego strzału  i podzieliła się punktami.  W kolejnej kolejce, Korea zmierzy się z Portugalią, a Ghana z Urugwajem. W lepszej sytuacji będzie zatem Ghana, jeżeli wygra. Korea mimo zwycięstwa będzie musiała postawić się Portugalczykom.

Historia meczów Korea Południowa- Ghana:

Ostatnie 4 mecze pomiędzy Ghaną a Koreą to były spotkania towarzyskie. Bilans to 3 wygrane Ghany, 1 zwycięstwo Korei, bramki 11-4 dla Ghany.

Ghana- Korea Południowa 4-0 – 10 czerwca 2014, towarzyski
Korea Południowa- Ghana 2-1 – 7 czerwca 2011, towarzyski
Korea Południowa- Ghana 1-3 – 8 października 2006, towarzyski
Korea Południowa- Ghana 1-3 – 4 czerwca 2006, towarzyski

Brazylia-Szwajcaria 17:00 – Doha, 974 Stadium, grupa G

Brazylia i Szwajcaria są po zwycięskich meczach. Lepiej poszło Brazylii, lecz nie było tak łatwo z Serbią strzelać bramki. Szwajcaria minimalnie pokonała Kamerun i w meczu przeciwko Brazylii, musi się liczyć z atakami ze strony rywali. Jeżeli Helweci będą się dobrze bronić, mogą utrudnić życie Canarinhos. Brazylia myśli o zdobyciu 6 w historii pucharu świata i faza grupowa ma być tylko lekkim treningiem. Czy tak rzeczywiście będzie ? Szwajcarzy chcą wyjść z grupy i mają na to duże szanse, nawet jak przegrają z Brazylią.

Historia meczów Brazylia- Szwajcaria:

9 razy Szwajcaria grała z Brazylią. 7 z tych meczów to spotkania towarzyskie. 2 z nich to mecze na mistrzostwach świata. W 1950 roku było 2-2, a cztery lata temu był także remis- 1-1. Bilans meczów tych drużyn to 6 zwycięstw Brazylii, 3 remisy, 2 zwycięstwa Szwajcarii bramki: 11-9 dla Brazylii

Brazylia-Szwajcaria 2-2 28 lipca 1950, Mistrzostwa Świata 1950
Szwajcaria-Brazylia 1-1
Brazylia-Szwajcaria 2-0
Brazylia-Szwajcaria 1-1
Szwajcaria-Brazylia 1-2
Szwajcaria-Brazylia 1-0
Szwajcaria-Brazylia 1-2
Szwajcaria-Brazylia 1-0
Brazylia-Szwajcaria 1-1

Portugalia-Urugwaj 20:00 – Lusajl, Lusail Stadium, grupa H

Portugalia długo nie mogła przełamać obrony Ghany w pierwszym meczu na tych mistrzostwach, bo dopiero w 65 minucie. Ostatecznie Portugalczycy wygrali 3-2. Ghana walczyła do końca i gdyby mecz potrwał jeszcze, dłużej wynik mógłby być inny. Urugwaj zagrał natomiast przeciętnie spotkanie z Koreą. Tak jak Azjaci, Urusi też nie oddali celnego strzału na bramkę. Urugwaj zapowiadał udział na mundialu w Katarze jako walkę o najwyższe cele. Jeżeli piłkarze z Ameryki Południowej nie zmienią stylu to mogą nawet nie wyjść z grupy

Historia meczów Portugalia- Urugwaj:

Będzie to 4 mecz pomiędzy Portugalią a Urugwajem w historii. Bilans to 1 wygrana Portugalii, 1 remis, 1 wygrana Urugwaju, bramki: 5-3 dla Portugalii. W 2018 roku w 1/16 finału Mistrzostw Świata 2018 lepszy był Urugwaj, który wygrał 2-1. Dwie bramki zdobył Edinson Cavani, a dla Portugalii trafił Pepe.

Portugalia- Urugwaj 3-0 – 26 czerwca 1966, towarzyski
Urugwaj- Portugalia 1-1 – 2 lipca 1972, turniej Mini-Copa
Urugwaj- Portugalia 2-1 – 30 czerwca 2018, Mistrzostwa Świata 2018

 

Poprzednie zapowiedzi Mistrzostw Świata:

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #8

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #7

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #6