Afery, problemy a za chwilę mundial

Jest 10 listopada 2022 roku, dzień przed Świętem Niepodległości, kilka godzin po ogłoszeniu przez Czesława Michniewicza 26 piłkarzy powołanych na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Wszyscy interesujący się piłką powinni dyskutować o zbliżającym się mundialu, lecz ostatnie dni przyniosły nowe gorące tematy do rozmów. Dla każdego dziennikarza mistrzostwa świata to studnia bez dnia, jeśli chodzi o pisanie nowych treści. Powołania, analiza rywali Reprezentacji Polski, historia poprzednich turniejów itd. W ostatnich dniach w Polsce doszło do wydarzeń, które oprócz mundialu zapewnią bardzo dużo pracy szeroko pojętym dziennikarzom sportowym . Otóż:

  • na stronie tvp.sport.pl  pojawił się artykuł o kupowaniu meczów w III lidze i zarabianiu na obstawianiu meczów
  • Sandecja Nowy Sącz zeszła z boiska, po rasistowskich okrzykach
  • Robert Lewandowski nie strzelił karnego i dostał czerwoną kartkę
  • kibice Wisły Kraków zarzucili racami boisko w Lublinie
  • ochroniarzem polskich reprezentantów była/jest osoba powiązana z gangiem
  • Puchar Polski 2022/2023 nie jest dla klubów z Ekstraklasy, w ćwierćfinale większość będą stanowić kluby z lig niższych niż Ekstraklasa

Aktualizacja:

Ostatni weekend przed początkiem Mistrzostw Świata dostarczył kolejnych gorących i negatywnych newsów. 16 listopada miał odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz Polska-Chile. Kilka dni przed wydarzeniem, okazało się, że dach stadionu ma problemy i podjęto decyzję o przeniesieniu spotkania na stadion Legii Warszawa. W konsekwencji wszystkie zakupione do tej pory bilet zostały anulowane, a we wtorek rano miała ruszyć sprzedaż od nowa.

Fatalna wiadomość dotarła w niedzielę z Włoch. Otóż w meczu Serie A, pomiędzy drużyną Drągowskiego Spezią, a Hellasem Polak został sfaulowany i co się później okazało- czeka go przerwa w graniu. W jego miejsce postanowiono powołać na mundial Kamila Grabarę.

Mundial w Katarze jest bardzo kontrowersyjny. Wiemy, że Katar kupił sobie organizację tego turnieju, a do tego trzeba dodać sporo innych spraw, które wywołały hasła do bojkotu turnieju. Tak się składa, że polska piłka kilkanaście dni przed startem najważniejszego turnieju piłkarskiego świata nasiąkła “katarskimi aferami”. Należy mieć nadzieję na powodzenie na boisku i wyjaśnieniu, a także rozwiązaniu problemów po mundialu.