HistoriaTego dnia

Tego dnia w futbolu– 8 kwietnia Stal Sanok-Legia 1-1

8 kwietnia 2009 roku w rewanżowym meczu ćwierćfinału  Pucharu Polski IV-ligowa Stal Sanok zremisowała u siebie z Legią 1-1. W pierwszym spotkaniu rozegranym 17 marca w Warszawie Legia wygrała 3-1 i to stołeczny klub awansował do półfinału. Stal Sanok we wcześniejszych rundach wyeliminowała Podbeskidzie Bielsko-Biała, Widzew Łódź i Stal Stalową Wolę. Nie po raz pierwszy Stal rywalizowała z Legią. W 2006 roku Sanoczanie sensacyjnie pokonali Legię 2-1 w 1/16 finału Pucharu Polski i awansowali do kolejnej rundy. W 2009 roku mimo odpadnięcia z rywalizacji remis uznano za  wielki sukces.

Po meczu powiedzieli:

Jan Urban- trener Legii:

“Teraz rozumiem, dlaczego Stal wyeliminowała z Pucharu trzy I-ligowe zespoły. Słowa mego najwyższego uznania dla gospodarzy za postawę w tym meczu. To, co zrobiła Stal, jest histo-rycznym momentem dla tego klubu. Czy bardzo dener-wowałem się po stracie bramki? Raczej chyba nie, cho-ciaż gdzieś tam kołatała myśl, że w Pucharach idzie nam jak po grudzie. W końcu wszystko się może zda-rzyć. W pierwszej połowie dwukrotnie mieliśmy szanse zdobyć bramki po strzałach głową, ale z kolei Stal miała dobrą sytuację sam na sam ze Skabą. W końcu wyszliśmy obronną rękę, z czego bardzo się cieszę. Za dzielną postawę, za walkę i świetny mecz gratulacje dla Stali.”

Janusz Sieradzki- trener Stali:

“Pierwszą połowę zagraliśmy zbyt zachowawczo. Założenie na drugą było proste: wyjść, strzelić bramkę i poszukać kolej-nego gola. Niestety, w momencie gdy wprowadziłem do gry drugiego napastnika, straciliśmy gola i wszyst-ko legło w gruzach. Inna sprawa to sędziowanie. W pierwszej połowie bramkarz ewidentnie zatrzymał piłkę rękami za polem karnym. To powinna być czer-wona kartka, co na pewno zmieniłoby obraz meczu. Poza tym, arbiter pozwalał Rockiemu grać wręcz brutalnie.”

8.04.2009
1/4 Pucharu Polski rewanż:
Stal Sanok-Legia Warszawa 1-1 (pierwszy mecz 1-3)

bramki: Paweł Kosiba 46′ – Piotr Rocki 64′

Składy:

Stal:

Dawid Pietrzkiewicz
Mateusz Szałankiewicz do 61′,
od 61′ Dawid Chudziak,
Mariusz Sumara,
Mateusz Jaracz
Rafał Nikodydo 66′,
od 66′ Kamil Kruszyński,
Maciej Kuzicki,
Marek Węgrzyn,
Marcin Borowczyk,
Paweł Kosiba,
Daniel Niemczyk,
Piotr Spaliński do 59′
od 59’Fabian Pańko

Trener: Janusz Sieradzki

Legia:

Wojciech Skaba,
Iñaki Descarga Retegui,
Iñaki Astiz Ventura,
Dickson Choto,
Tomasz Kiełbowicz
Miroslav Radović do 63′,
od 63’Radosław Mikołajczak,
Ariel Borysiuk do 84′,
od 84′ Patryk Koziara,
Tomasz Jarzębowski,
Piotr Rocki,
Krzysztof Ostrowski,
Adrian Paluchowski do 72′,
od 72′ Kamil Majkowski

Trener: Jan Urban

 

Zdjęcie: Tygodnik Sanocki 10.04.2009 nr 15 (909)