HistoriaTego dnia

Tego dnia w futbolu– 9 kwietnia Borussia ratuje awans w końcówce

9 kwietnia 2013 roku rozegrano 2 mecze rewanżowe 1/4 finału Ligi Mistrzów. W jednym z nich losy rywalizacji zostały odwrócone w doliczonym czasie gry. Sześć dni wcześniej Borussia Dortmund zremisowała 0-0 z Malagą w pierwszym meczu. Rewanż rozpoczął się od gola dla hiszpańskiego klubu. W 25 minucie trafił Joaquín. Odpowiedział Robert Lewandowski w 40 minucie. Na 2-1 dla Malagi podwyższył w 82 minucie Eliseu.

Taki wynik dawał awans do półfinału Maladze. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Marco Reus. Remis także promował Malagę, bowiem decydowały bramki zdobyte na wyjeździe. Piłkarze Borussii walczyli do końca i w 3 doliczonej minucie na 3-2 trafił Felipe Santana. Borussia ostatecznie zagrała w finale Ligi Mistrzów, gdzie przegrała z Bayernem. Przeciwko Maladze zagrało trzech Polaków: Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski.

W drugim meczu rozegranym tego dnia Real Madryt przegrał 2-3 z Galatasaray na wyjeździe, ale w pierwszym meczu Królewscy wygrali 3-0. W półfinale Borussia spotkała się właśnie z Realem.