HistoriaTego dnia

Tego dnia w futbolu– 9 luty urodził się Angelos Charisteas

9 lutego 1980 roku w mieście Strymoniko lub jak podają inne źródła w niedalekim Seres w północnej Grecji na świat przyszedł na świat Angelos Charisteas. Napastnik, którego na portalu Retro Futbol w tekście o nim, nazwano “piłkarzem jednego turnieju”. Chodzi oczywiście o Euro 2004 w Portugalii, na którym Grecy zdobyli złoto. Charisteas strzelił zwycięskiego gola w meczu finałowym pomiędzy Grecją a Portugalią. Nie ma wątpliwości, że gdyby nie turniej w Portugalii dzisiaj mało kto, by pamiętać o tym zawodniku.

Przed portugalskim Euro grał w Arisie Saloniki, oraz chwilowo na wypożyczeniu w Athinaikosie. Później trafił do Werderu Brema, W sezonie 2003/2004 zdobył z Bremeńczykami Mistrzostwo Niemiec. Po Euro 2004 grał w Ajaxie, Feyenoordzie, oraz Norymberdze, Bayerze Leverkusen, Schalke, oraz we francuskim Arles-Avignon, greckim Panetolikosie i w saudyjskim Al-Nassr.

W Reprezentacji Grecji jest obecnie drugim najlepszym strzelcem w historii. W latach 2001-2011 rozegrał 88 meczów i strzelił 25 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *