InfoZapowiedź tygodnia

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #16

Przed nami trzeci dzień z 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022. Dzisiaj grać będzie tylko jedna drużyna z Europy, czyli Chorwacja. Do tego dwa zespoły z Azji- Japonia i Korea Południowa, oraz przedstawiciel Ameryki Południowej- Brazylia. Ktoś z tej czwórki zagra w półfinale ze zwycięzcą meczu ćwierćfinałowego Holandia-Argentyna.

Dzisiaj zagra Japonia, a więc zespół, który sporo namieszał na tym turnieju, oraz Chorwacja- wicemistrz świata 2018, który nie pokazał jeszcze niczego wybitnego w Katarze, oraz Brazylia, dla której na razie turniej przebiega pomyślnie i Korea Południowa, która wyszarpała awans z fazy grupowej.

Japonia-Chorwacja 16:00 – Al-Wakra, Al Janoub Stadium

Poprzednie mecze:
2 wygrane i porażka,
bramki: 4-3
wygrana, 2 remisy,
bramki: 4-1
Niemcy-Japonia 1-2
Japonia-Kostaryka 0-1
Japonia-Hiszpania 2-1
Maroko-Chorwacja 0-0
Chorwacja-Kanada 4-1 Chorwacja-Belgia 0-0

Japonia zaskoczyła najbardziej w fazie grupowej tych mistrzostw. O ile pokonanie Niemców, można zrozumieć i wytłumaczyć, że takie rzeczy się zdarzają, to pokonanie jeszcze Hiszpanii i wygranie grupy przez Japonię jest czymś niesamowitym. Do tego należy dodać porażkę z Kostaryką i naprawdę trzeba się zastanowić, co Japonia zrobiła, w grupie E. Japończycy pokonali, jednego z faworytów do tytułu Hiszpanię i Niemców, którzy nawet jak są w słabszej formie, to są faworytami. Japonia nie pokazała oszałamiającego futbolu, a do tego przegrała mecze z najsłabszą w grupie Kostaryką, a mimo to wgrała grupę. Po takim wyczynie bardzo uzasadnione są plany Reprezentacji Kwitnącej Wiśni o przynajmniej ćwierćfinale.

Pokonanie Chorwacji przez Japonię jest realne, zwłaszcza że Chorwacja nic szczególnego nie pokazała w fazie grupowej. Dwa remisy z mocnym Marokiem i słabą Belgią, oraz wygrana z Kanadą. Chorwaci stracili jedną bramkę, ale cztery gole, jakie strzelili padły w spotkaniu z Kanadą. To będzie trudny mecz Chorwatów, bo Japonia potrafi wiele, mimo że w pewnym momencie skazywana była, na odpadniecie.

Japonia broni też piłkarskiej Azji, bo jeśli awansuje to na pewno poza przedstawicielami Europy i Ameryki Południowej, będzie drużyna z Azji. Japonia nigdy nie awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Chorwacja broni tytułu wicemistrza świata z 2018 roku.

Historia meczów Japonia-Chorwacja:

Po raz czwarty w historii Japonia zagra z Chorwacją, a po raz trzeci na Mistrzostwach Świata. Dotychczas raz wygrała Chorwacja, raz padł remis, a raz zwycięstwo odniosła Japonia. Bramki jest remis 4-4.

Japonia-Chorwacja 4-2 8 czerwca 1997, Kirin Cup 1997
Japonia-Chorwacja 0-1 20 czerwca 1998, Mistrzostwa Świata 1998, faza grupowa
Japonia-Chorwacja 0-0 18 czerwca 2006, Mistrzostwa Świata 2006, faza grupowa.

Brazylia-Korea Południowa  20:00 –  Doha, 974 Stadium

Poprzednie mecze:
2 wygrane i porażka,
bramki: 3-1
wygrana, remis, porażka
bramki: 4-4
Brazylia-Serbia 2-0
Brazylia-Szwajcaria 1-0
Kamerun-Brazylia 1-0
Urugwaj-Korea Płd. 0-0
Korea Płd.-Ghana 2-3
Korea Płd.-Portugalia 2-1

Zdecydowanym faworytem jest oczywiście Brazylia, ale Korea może być trudnym przeciwnikiem i może dojść do zaskakującego wyniku. Brazylijczycy na tym turnieju stracili tylko jedną bramkę, ale też za wiele nie strzelili, bo 3. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Brazylia przegrała z Kamerunem, ale był to zapewne wynik zmian, jakie dokonał trener. Korea dzięki wygranej z Portugalią w trzeciej kolejce zapewniła sobie awans. Wcześniej porażka z Ghaną i remis z Urugwajem nie wskazywały na to, aby piłkarze z Azji znaleźli się w 1.8 finału. Brazylia, jeśli znowu zagra tak, że będzie mieć problem ze zdobyciem gola, to bardzo niebezpieczna będzie dla Canarinhos końcówka meczu, bo Koreańczycy nie odpuszczają.

Historia meczów Brazylia-Korea Południowa:

W ostatnich pięciu meczach pomiędzy Brazylią, a Koreą Południową, Brazylia wygrała 4 razy, a raz Korea. Bilans bramkowy to 13-4. Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się 2 czerwca tego roku. Było 5-1 dla Brazylii.

 

Poprzednie zapowiedzi:

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #15

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #14

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #13