InfoZapowiedź tygodnia

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #17

6 grudnia w dzień mikołajkowy czekają nas ostatnie mecze 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022. Czas mija szybko i za kilka godzin poznamy najlepszą ósemkę turnieju. Najpierw pojedynek Maroka z Hiszpanią. Maroko nigdy nie grało w ćwierćfinale mistrzostw świata. Jeżeli Maroko awansuje to, będzie jedynym zespołem, spoza Europy i Ameryki Południowej w najlepszej “8”. Hiszpania po zdobyciu tytułu w 2010 roku nie awansowała później już do 1/4 finału.

Wieczorem mecz Portugalii ze Szwajcarią. Portugalia ostatni raz była w ćwierćfinale w 2006 roku. Później dwa razy odpadła w 1/8 i raz w fazie grupowej. Szwajcaria ostatnie dwa mundiale kończyła właśnie na etapie 1/8. Ostatni raz w ćwierćfinale grała w 1954 roku.

Maroko – Hiszpania 16:00 – Al-Rajjan, Education City Stadium

Poprzednie mecze:
2 wygrane i remis,
bramki: 4-1
wygrana, remis, porażka
bramki: 9-3
Maroko-Chorwacja 0-0
Belgia-Maroko 0-2
Kanada-Maroko 1-2
Hiszpania-Kostaryka 7-0
Hiszpania-Niemcy 1-1
Japonia-Hiszpania 2-1

Patrząc na to, kto gra, można w ciemno powiedzieć, że Hiszpania jest faworytem i wygra to spotkanie, ale jeżeli spojrzymy dokładnie na ten turniej, to wcale tak nie jest. Maroko może być czarnym koniem tych mistrzostw. Maroko bardzo dobrze zaprezentowało się w fazie grupowej, tracąc tylko jedną bramkę i remisując z dobrą Chorwacją i odnosząc dwie wygrane. Wyniki to jedno, ale gra Marokańczyków pokazuje, że na pewno celują w zwycięstwo z Hiszpanią. Maroko to obecnie już ostatni zespół spoza Europy i Ameryki Południowej.

Hiszpania zaskakująco przegrała z Japonią w ostatniej kolejce, a wcześniej zremisowała z Niemcami, którzy odpadli już z turnieju. Hiszpanie muszą udowodnić, że teraz zaczynają grę na poważnie i nie zamierzają odpaść już po 1/8 finału. Hiszpania w każdym z trzech meczów w fazie grupowej strzelała bramkę, ale tylko w jednym więcej niż jedną.

Historia meczów Maroko-Hiszpania:

Cztery lata temu obie reprezentacje spotkały się w fazie grupowej. Było wtedy 2-2. W 1961 roku Hiszpania rywalizowała z Marokiem w barażach o awans na mundial 1962. Bilans ogólny to dwie wygrane Hiszpanii i jeden remis, bramki: 6-4 dla Hiszpanii.

Maroko – Hiszpania 0-1; 12 listopada 1961, eliminacje MŚ
Hiszpania – Maroko 3-2; 23 listopada 1961, eliminacje MŚ
Maroko – Hiszpania 2-2; 25 czerwca 2018, MŚ

Portugalia – Szwajcaria  20:00 –  Lusajl, Lusail Stadium

Poprzednie mecze:
2 wygrane i porażka,
bramki: 6-4
2 wygrane i porażka,
bramki: 4-3
Portugalia-Ghana 3-2
Portugalia-Urugwaj 2-0
Korea Płd.-Portugalia 2-1
Szwajcaria-Kamerun 1-0
Brazylia-Szwajcaria 1-0
Serbia-Szwajcaria 2-3

Szwajcaria stoczyła bój o wyjście z grupy z Serbią. W pierwszej połowie padło, aż 4 bramki, ale ostatecznie Helweci wygrali 3-2. Teraz przed nimi staje Portugalia, która nieoczekiwanie przegrała w ostatniej kolejce grupowej z Koreą Południową. Portugalczycy strzelają bramki w każdym meczu tych mistrzostw i na pewno celują wysoko. Szwajcaria to drużyna mocna i stabilna. Szwajcarzy przegrali tylko z Brazylią i to minimalnie 0-1. Awans Szwajcarii do ćwierćfinału nie będzie zaskoczeniem, a dla Portugalii odpadnięcie  będzie klęską. Czeka nas mecz dwóch mocnych drużyn i możliwe, że na 90 minutach się to spotkanie nie skończy.

Historia meczów Portugalia-Szwajcaria:

Będzie to 26 mecz pomiędzy Portugalią a Szwajcarią. Dotychczas 9 razy wygrała Portugalia, 5 razy był remis, a 11 razy wygrała Szwajcaria. Bilans bramek to 34-34. Po raz ostatnie obie ekipy spotkały się 12 czerwca tego roku w Lidze Narodów. Szwajcaria wygrała 1-0 po golu Harisa Seferovica, ale tydzień wcześniej Portugalia wygrała 4-0.

 

Poprzednie zapowiedzi:

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #16

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #15

Mistrzostwa Świata 2022 statystyki, typy- zapowiedź dnia #13