HistoriaInfoTego dnia

Tego dnia w futbolu– 30 stycznia Tomáš Necid w Legii

30 stycznia 2017 roku do Legii Warszawa dołączył Tomáš Necid. Czech został wypożyczony do końca sezonu 2017/2018 z tureckiego Bursaspor Kulübü. Czech poza grą w Legii i Bursasporze grał także w Slavii Praga, Baumit Jablonec, CSKA Moskwa, PAOK FC, PEC Zwolle. Po przygodzie z Legią grał w ADO Den Haag a obecnie jest zawodnikiem Bohemians Praga. W Reprezentacji Czech zagrał 44 mecze i zdobył 12 goli.

W stołecznym klubie rozegrał jedynie 8 meczów- 6 w Ekstraklasie i 2 w Lidze Europy, czyli na 720 możliwych minut grał przez 418.  Zadebiutował 11 lutego w emczu Arka Gdynia – Legia (1-0) i zaliczył wtedy asystę przy golu.  Zdobył jedną bramkę-  22 kwietnia Legia wygrała 2-1 na wyjeździe z Cracovią 2-1.Necid wpisał się na listę strzelców w 49 minucie ustalając wynik.