Zapowiedź tygodnia 20-26 czerwca 2022

Można powiedzieć, że sezon ogórkowy w piłce nożnej w pełni, ale w niektórych ligach walka trwa na całego, mowa głównie o Chińskiej Super Lidze, MLS, czy ligach w Ameryce Południowej. Również w Europie są miejsca, gdzie ligowe zmagania trwają w najlepsze. Do tego należy dodać Mistrzostwa Europy do lat 19, Mistrzostwa CONCACAF do lat 20. Dużo będzie się dziać w licznych spotkaniach towarzyskich rozgrywanych pomiędzy klubami w trakcie sezonu przygotowawczego.

Poniedziałek 20.06
Wtorek 21.06
Środa 22.06
Czwartek 23.06
Piątek 24.06
Sobota 25.06
Niedziela 26.06

*Godziny i daty mogą ulec zmianie

Zobacz także: Jakie są najważniejsze turnieje sportowe w drugiej połowie 2022r.? 

Poniedziałek 20.06

Mistrzostwa CONCACAF do lat 20:

Haiti – Trynidad i Tobago 00:00
Panama – Aruba 02:30
Meksyk – Surinam 04:30
Saint Kitts i Nevis – Kuba 22:00

W nocy z niedzieli na poniedziałek mecze ligowe w Argentynie, Brazylii. i w amerykańskiej MLS.

—————————————————-

Wtorek 21.06

Liga Mistrzów, eliminacje- runda wstępna (mecze w Rejkjawiku) tylko jeden mecz:

LaFiorita – Inter Escaldes 15:00
Levadia – Vikingur Rejkjawik 21:30

Mistrzostwa Europy do lat 19 grupa A, 2 kolejka:

Słowacja – Włochy 17:30
Rumunia – Francja 20:00

Mistrzostwa CONCACAF do lat 20:

Antigua i Barbuda 00:00
Kanada – USA 02:30
Jamajka – Honduras 04:30
Aruba – Salwador 22:00

W nocy z poniedziałku na wtorek mecze ligowe  w Argentynie, Brazylii. W dzień m.in.: spotkania Chińskiej Super Ligi, łotewskiej Optibet Virsliga, litewskiej A Lygi, koreańskiej K League 1.

 

—————————————————-

Środa 22.06

Mistrzostwa Europy do lat 19 grupa B, 2 kolejka:

Izrael – Austria 17:30
Anglia – Serbia 20:00

Mistrzostwa CONCACAF do lat 20:

Surinam – Haiti 00:00
Gwatemala – Panama 02:30
Trynidad i Tobago – Meksyk 04:30
Kanada – Saint Kitts i Nevis 22:00

Klubowe towarzyskie:

GKS Katowice – Zagłebie Sosnowiec 14:00
ŁKS Łódź – Resovia 14:00
Radomiak Radom – Koorna Kielce 14:00
Sandecja Nowy Sącz – Motor Lublin 14:00

—————————————————-

Czwartek 23.06

Mistrzostwa CONCACAF do lat 20:

Jamajka – Antigua i Barbuda 00:00
USA – Kuba 02:30
Honduras – Kostaryka 04:30 04:30
Gwatemala – Aruba 22:00

Klubowy towarzyski:

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 14:00

—————————————————-

Piątek 24.06

Mistrzostwa Europy do lat 19 grupa A, 3 kolejka:

Francja – Włochy 17:30
Rumunia – Słowacja 17:30

Puchar AFC (Azja, wybrane mecze):

Kaya (Filipiny) – Visakha (Kambodża) 11:00
Lee Man Warriors (Hong Kong) – Eastern (Hong Kong) 12:00
Sogdiana (Uzbekistan) – Neftchi (Kirgistan) 16:00

Mistrzostwa CONCACAF do lat 20:

Trynidad i Tobago – Surinam 00:00
Panama – Salwador 02:30
Meksyk – Haiti 04:30

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet:

Ukraina – Szkocja 20:15 (w Rzeszowie)

Klubowe towarzyskie (wybrane mecze):

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 14:00
Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 14:00
Legia Warszawa – Sepsi (Rumunia) 17:00

—————————————————-

Sobota 25.06

Liga Mistrzów Oceanii, runda wstępna :

ABM Galaxy (Vanuatu) – RueRue (Vanuatu) 05:00
Central Coast (Wyspy Solomona) – Solomon Warriors (Wyspy Solomona) 06:00
Lae City (Papua) – Hekari (Papua) 07:00

Mistrzostwa Europy do lat 19, grupa B 3 kolejka:

Austria – Serbia 20:00
Izrael – Anglia 20:00

MLS:

Cincinnati – Orlando City 01:30
Seattle Sounders – Sporting Kansas City 21:00
DC United – Nashville SC 23:00

Klubowe mecze towarzyskie

—————————————————-

Niedziela 26.06

MLS (wybrane mecze):

Houston Dynamo – Chicago Fire 02:00
Real Salt Lake – Columbus Crew 04:00
Los Anglese FC – New York Red bulls 21:00

Chińska Super Liga:

Wuhan Three Towns – hebei 09:30
Shanghai Shenhua – Guangzhou FC 11:30
Chengdu – Shenzhen 13:30

Klubowe mecze towarzyskie

 

Co wydarzyło się w świecie futbolu w ostatnim tygodniu ?

Sprawdźcie cotygodniowy przegląd piłkarski:

Przegląd piłkarski 13-19 czerwca 2022

Przegląd piłkarski 6-12 czerwca 2022

Przegląd piłkarski 30 maja – 5 czerwca 2022