HistoriaTego dnia

Tego dnia w futbolu– 23 stycznia Mourinho w FC Porto

23 stycznia 2002 r. José Mourinho został trenerem FC Porto. “The Special One” zastąpił na tym stanowisku Octávio Machado. Był to zapewne świetny prezent na urodziny ponieważ Portugalczyk urodził się 26 stycznia.

Mourinho po pracy w kilku klubach jako asystent (min. Sporting, FC Porto, FC Barcelona) w 2000 chwilę pracował samodzielnie w Benfice, a następnie objął Uniao Leiria skąd trafił ponownie do Porto już jako pierwszy trener.

FC Porto w momencie zatrudnienia Mourinho na stanowisku trenera zajmowało 5 miejsce w lidze portugalskiej. W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera 26 stycznia Porto wygrało 2:1 z Maritimo, a następnie w kolejnych sześciu meczach ligowych wygrało 5 meczów. Ostatecznie sezon drużyna z Porto zakońćzyła na 3 miejscu.

W sezonie 2002-03, pierwszym pełnym sezonie Mourinho w Porto, “Smoki” odzyskali tytuł mistrzowski i wygrali Puchar UEFA po wygraniu z Celticem 3-2 w finale, a następnie powtórzyli mistrzostwo ligi w 2004 roku i wygrali Ligę Mistrzów pokonując w finale Monako, 3. -0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *