Statystycznie

Ranking FIFA- październik 2021

Dzisiaj 21 października 2021 poznaliśmy najnowszy- co miesięczny ranking FIFA. Polska zajmuje 23 miejsce i jest to o 1 pozycję lepszy wynik niż w ubiegłym miesiącu. Liderem jest Belgia za Brazylią i Francją.

Październik 2021 był pracowitym miesiącem w międzynarodowej piłce nożnej. Rozgrywano spotkania kwalifikacji Mistrzostw Świata 2022, mecze towarzyskie, finały Ligi Narodów UEFA. W sumie rozegrano 160 spotkań, których wpływ można zobaczyć w światowym rankingu FIFA/Coca-Cola.

Belgia pozostaje na szczycie rankingu pomimo porażek w Lidze Narodów UEFA z Francją i Włochami. W pierwszej piątce swoje pozycje poprawili tylko “Les Bleus” i “Gli Azzurri”.

Brazylia pozostaje na drugim miejscu, ale depcze Belgom po piętach z 12 punktami w tyle. Tymczasem Anglia spadła o dwa miejsca na piąte. Nieco niżej widzimy awans Hiszpanii, kosztem Portugalii. Urugwaj stracił najwięcej z czołowej dwudziestki, spadając o trzy miejsca na 15. miejsce.

Wysokie skoki w zestawieniu zaliczyli: Maroko, Rosja, Egipt, Arabia Saudyjska i RPA – wszystkie poczyniły awans dzięki dwóm zwycięstwom od dwóch w tym miesiącu w kwalifikacjach Kataru 2022. Największy awans natomiast należą do Nowej Zelandii i Indonezji- o 10 miejsc.

Lider: Belgia (bez zmian)
Awans do pierwszej dziesiątki: Brak
Spadek z pierwszej dziesiątki: Brak
Mecze rozegrane w październiku: 160
Najwięcej rozegranych meczów: Indie, Nepal (5)
Najwięcej zdobytych punktów: Indonezja (+28,56 pkt)
Największy awans w rankingu: Indonezja, Nowa Zelandia (plus 10 miejsc)
Największy straconych punktów: Chińskie Tajpej (- 8,56 punktów)
Największy spadek: Irlandia Północna (-11 miejsc)
Nowo sklasyfikowane drużyny: Brak
Nieaktywne zespoły: Brak
Nie sklasyfikowane: Wyspy Cooka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *