InfoPrzegląd piłkarski

Przegląd piłkarski 13-19 grudnia 2021

A oto zbiór pozostałych najważniejszych wydarzeń piłkarskich w dniach 13-19 grudnia 2021:

Niedziela 19.12

Na zakończenie 18 kolejki Ekstraklasy Warta Poznań pokonała Śląsk Wrocław 2-1.

Aleksandar Vuković został ponownie trenerem Legii Warszawa. Po odeściu Marka Gołębiewskieo popularny Vuko przejął stery przy Łazienkowskiej. Ma on prowadzić Legię do końća sezonu 2021/2022.

Zmiana na stanowisku trenera miała też miejsce w Niecieczy. Mariusz Lewandowski po 23 miesiącach odszedł z klubu. Jego miejsce zajął Waldemar Piątek, który dotychczas był trenerem bramkarzy Bruk-Betu Termalici Nieciecza.

W Nyonie odbyło się losowanie kolejnych rund europeskich pucharów. Podczas losowania Ligi Mistrzów doszło do poważnego błędu. Mianowicie Atletico Madryt w wyniku rozstawienia i zasad losowania miało trafić na kogoś z grupy: Manchester United, OSC Lille, Ajax Amsterdam i Bayern Monachium. Chwilę wcześniej Mancheser United został omyłkowo wylosowany dla Villarreal. Oba kluby nie mogły się spotkać w fazie pucharowe bowiem grały w jedne grupie fazy grupowej. Odrzucono więc kulkę Manchesteru United i nie trafiła już do odpowiednie puli. Na protest Atletico powtórzono losowanie. Tylko jedna para się powtórzyła w stosunku do pierwszego losowania.

PSG – Manchester United

Mecze 15-16 i 22-23 lutego, rewanże 8-9 i 15-16 marca.

—————————————————-

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 5-0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który powiększył liczbę strzelonych oli w sezonie w Bundeslidze do 18.

W meczu towarzyskim rozegranym w Rijadzie w ramach upamiętnienia Diego Maradony”Maradona Cup”- Boca Juniors pokonało Barcelonę po rzutach karnych 4-2. Po 90 minutac było 1-1. Gole strzelili: Ferran Jutgla- 50 minuta dla Barcy i Exequiel Zeballos dla Boca w 77 minucie.

Środa 15.12

Legia pokonała Zagłębie Lubin 4-0 w zaległym spotkaniu Ekstraklasy. Był to pierwszy mecz Legionistów po zmianie na stanowisku trenera. Aleksandar Vuković zastąpił Marka Gołębiowskiego.

W meczu 17 kolejki Premier League, Arsenal pokonał West Ham 2-0. Bamki West Hamu całe spotkanie bronił Łukasz Fabiański. W 69 minucie Polak obronił rzut karny, którego wykonywał Alexandre Lacazette.

Wylosowano grupy Ligi Narodów 2022/2023. Polska trafiła do grupy 4 dywizi A. Rywalami Polaków została Belgia, Holandia i Walia. Ciekawie będzie w grupie 3 gdzie zagrają: Włochy, Niemcy, Anglia i Węgry.

Marcin Listkowski strzelił bramkę dla Lecce w meczu przeciwko Spezii Calcio w 1/8 finału Pucharu Włoch. W drużynie Spezii zagrali Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca.

Trenerem Korony Kielce został Leszek Ojrzyński. Z kieleckim klubem Ojrzyński pracował już w latach 2011-2013.

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Bayernu w wygranym meczu z Wolfsburgiem 4-0. To 19 gol Lewandowskiego w sezonie Bundesligi i 69 w roku 2021.

W finale Pucharu Arabskiego Algieria pokonała Tunezję po dogrywce 2-0. Bramki strzelili: Amir Sayoud w 99 minucie i Yacine Brahimi w 5 minucie doliczonego czasu gry drugiej części dogrywki. W spotkaniu o 3 miejsce Katar pokonał Egipt po rzutach karnych. Była to 10 edycja tego turnieju- rozgrywanego z przerwami od 1963 roku. Po raz pierwszy najlepsza okazała się Algieria.

Zakończyła się 19 kolejka Ekstraklasy, która była ostatnią przed przerwą zimową. W ostanim meczu broniąca tytułu Legia przegrała u siebie z Radomiakiem 0-3. Na czas przerwy liderem tabeli jest Lech Poznań z 4 punktami przewagi nad Pogonią Szczecin i 6-cioma nad Rakowem. Radomiak est 4. W strefie spadkowej Warta Poznań oraz Legia i Bruk-Bet Termalica, które mają do rozegrania między sobą jeden mecz zaległy. Piłkarze powrócą do grania w pierwszy weekend lutego.

W meczu australijskiej A-league pomiędzy Macarthur a Newcastle United Filip Kurto otrzymał czerwoną kartkę, ale jego klub Macarthur wygrał 2-1.

Arkadiusz Milik strzelił hat-tricka w meczu 1/32 finału Pucharu Francji. Klub Polaka Olympique Marsylia pokonało piątoligowe Cannet Rocheville 4-1. W innym meczu Pucharu Francji Marcin Bułka zadebiutował w OGC Nice. Klub Polaka pokonał trzecioligowe SO Cholet 1-0.

Adrian Benedyczak strzelił bramkę dla Parmy w wygranym spotkaniu 18 kolejce Serie B przeciwko Alessandrii Calcio.

Celtic pokonał Hibernian 2-1 w finale Pucharu Ligi Szkockiej. To 20 tryumf w tych rozgrywkach Celticu. W zespole Hibernianiu całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził bramkarz Macie Dąbrowski.

Reprezentacja Polski w Futsalu przegrała 1-2 ze Słowenią w meczu towarzyskim rozegranym w Lašku.  Bramki strzelili: Žiga Čeh 16′, Jeremy Bukovec 26′ i Tomasz Kriezel 38′.

Na innych boiskach m.in.: Tottenham zremisował z Liverpoolem 2-2, a Milan przegrał 0-1 z Napoli.

Źródło zdjęcia: Twitter: @LesVerts