Info

Luka Šušnjara piłkarzem Wisły Płock!

23-letni Luka Šušnjara został nowym piłkarzem Wisły Płock. Lewonożny skrzydłowy ze Słowenii przeniósł się do płockiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z francuskiego FC Chambly i podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Urodzony 4 kwietnia 1997 roku Šušnjara jest wychowankiem jednego z najstarszych słoweńskich klubów NK Domžale. W 2014 roku na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Włoch, by w drużynach młodzieżowych Atalanty Bergamo, spędzić dwa kolejne lata. Po powrocie do kraju reprezentował barwy  NK Roltek Dob, NK Kranj, NK Celje oraz NS Mura. Najwięcej czasu spędził w ostatnim z nich, gdzie w 89 meczach zanotował 16 bramek i 6 asyst, zdobywając przy tym Puchar Słowenii. Latem 2020 roku zdecydował się natomiast na transfer do francuskiego FC Chambly, by w obecnych rozgrywkach zagrać w 11 spotkaniach Ligue 2.

Luka na swoim koncie ma także 27 występów i 6 goli w młodzieżowej reprezentacji Słowenii w różnych kategoriach wiekowych (U-16, U-17, U-18, U-19, U-21). Co ciekawe w 2015 roku mierzył się z kadrą Polski do lat 19 w Łomży i Zambrowie, a za rywali miał między innymi Bartłomieja Żynela i Huberta Adamczyka.

Źródło: Biuro Prasowe Wisła Płock