HistoriaInfo

#75latZL | Rusza podcast historyczny Długie Pogaduchy

W tym roku Klub świętuje 75-lecie swojego istnienia. Z tej okazji Zagłębie Lubin przygotowało wiele dodatkowych atrakcji dla swoich kibiców. Jedną z nich jest podcast o nazwie #DlugiePogaduchy, w którym to zaproszeni goście będą przybliżać historię Miedziowych.

W premierowym odcinku poruszono tematykę powstawania pierwszych ognisk sportowych w Zagłębiu Miedziowym, a także przybliżono czasy początków drużyny piłkarskiej z Lubina. Zaproszeni goście, w osobach historyków sportu – Panów Mariusza Babicza oraz Krzysztofa Kostki, obrazowo opowiadali o tamtych czasach, starając się jak najlepiej wytłumaczyć specyfikę okresu powojennego. 

– Naszym założeniem jest pokazanie historii Zagłębia Lubin szerszej publiczności. Klub od wielu lat jest związany z naszym regionem, ma także wieloletnią tradycję. W tym czasie dla wielu ludzi był czymś więcej niż tylko rozrywką sportową, równocześnie kreując wiele wybitnych postaci. I to właśnie o tych legendach minionych lat, a także ważnych wydarzeniach historycznych, chcielibyśmy cyklicznie rozmawiać. – mówi Marek Wachnik rzecznik prasowy klubu.

Premiera pierwszego odcinka miała miejsce we wtorek 2 lutego. Materiał można zobaczyć na stronie internetowej Zagłębia Lubin, a także na kanale Zagłębie Channel w serwisie YouTube.

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A.