Przegląd piłkarski 15-21 listopada 2021

A oto zbiór pozostałych najważniejszych wydarzeń piłkarskich w dniach 15-21 listopada 2021:

Niedziela 21.11

Reprezentacja Polski przegrała 1-2 z Węgrami w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Polacy kilka dni wcześniej zapewnili sobie udział w barażach, lecz przegrana spowodowała brak rozstawienia jak się okazało dzień później w w pierwszej rundzie baraży. W kraju wybuchła burzliwa dyskusja o zlekceważeniu tego spotkania przez sztab i piłkarzy, pomimo wagi bycia rozstawionym.

Awans na Mundial 2022 zapewniła sobie Anglia i Szwajcaria.

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała z Norwegią 2-0 w meczu towarzyskim.

Z funkcji trenera Reprezentacji Polski do lat 19 został zwolniony Mariusz Rumiak.

—————————————————-

Polska do lat 21 pokonała Łotwę 5-0 w meczu eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21.

Do Mistrzostw Świata 2022 awansowała Holandia.

Środa 17.11

W nocy z wtorku na środę udział w Mistrzostwach Świata 2022 zapewniła sobie Argentyna. W meczu towarzyskim pomiędzy reprezentacjami do lat 20 Meksyku i USA (o 00:00) w kadrze Amerykanów zadebiutował bramkarz Gabriel Słonina, którego rodzice są Polakami.

PSG z Pauliną Dudek wygrało z Realem Madryt w Kobiecej Lidze Mistrzów. Polka rozegrała cały emcz. Bramki zdobyły: Sakina Karchaoui i Marie-Antoinette Katoto.

W spotkaniu Chelsea – Servett dla klubu z Szwajcarii 70 minut rozegrała Natalia Padilla.

W najnowszym Rankingu FIFA Polska plasuje się na 27 pozycji i jest to o 3 lokaty niżej niż przed miesiącem.

Bramkę dla Slezský FC Opawa w spotkaniu II ligi czeskiej w meczu przeciwko FK Ústí nad Labem zdobył Bartosz Pikul.

FC Augsburg z Rafałem Gikiewiczem i Robertem Gumnym w składzie pokonał Bayern Monachium. Gola dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski. To 14 gol ligowy w sezonie 2020/2021 oraz 63 zdobyty w 2021 roku we wszystkich rozgrywkach.

Grad goli i odrobienie 2 bramkowej straty miało miejsce w Mielcu gdzie Stal zremisowała z Lechią Gdańsk. Pierwsi na prowadzenie wyszli Mielczanie. Później 3 bramki zdobyła Lechia lecz gospodarze zdążyli doprowadzić do remisu.

Liverpool rozgromił na własnym boisku Arsenal 4-0.

W finale Copa Sudamericana Athletico Paranaense pokonało Red Bull Bragantino 1-0. Jedyny gol padł w 29 minucie. Strzelcem był Nikao. To drugi tryumf Athletico  w tych rozgrywkach w historii. Pierwszy był w 2018 roku.

Co to była za niedziela. Kibice Ekstraklasy mogli zobaczyć pełne emocji mecz. W Zabrzu Górnik podejmował Legię Warszawa. Mimo że obie drużyny plasowały się przed spotkaniem w dolnych pozycjach tabeli, a Legioniści w strefie spadkowej to w tym spotkaniu nie wiało nudą. Górnik prowadził po I połowie już 2-0. Drugiego gola zdobył Mistrz Świata z 2014 roku Lukas Podolski i było to jego pierwsze trafienie w barwach Górnika i w polskiej lidze.

Po przerwie Legia zdobyła dwie bramki i doprowadziła do remisu. Pod koniec spotkania w stan euforii kibiców Górnika wprawił Krzysztof Kubica, ale sędziowie słusznie zauważyli spalonego i nie uznali gola. Kilka minut później Kubica znowu pokonał Misztę, tym razem przepisowo i Górnik mógł świętować wygraną. W Górniku zadebiutował 15-letni (rocznik 2005) Dariusz Stalmach.

We Włoszech gola zdobył Piotr Zieliński w spotkaniu Napoli-Inter, lecz liderzy Serie A przegrali w Mediolanie ostatecznie 2-3.W meczu Genoa – AS Roma kosmiczny debiut zaliczył 18-letni Felix Afena-Gyan. Ghańczyk strzelił dwie bramki, obie pięknej urody.

Źródło zdjęcia: Twitter: CONMEBOL Sudamericana – @Sudamericana